Профілактичні заходи для запобігання карієсу

13 грудня 2016 р. 16:34
Карієс - є найпоширенішим захворюванням як постійних, так і молочних зубів. Його розвитку сприяє цілий ряд факторів, що залежать від самої людини або від оточуючих його обставин. За статистикою ВООЗ близько 98% дорослих людей планети мають каріозні зуби. В даний час розроблено безліч методик профілактики карієсу у дітей і дорослих. Детально знаючи про причини розвитку карієсу і проводячи профілактичні заходи по його запобіганню можна дуже довго зберігати свої зуби красивими і здоровими. Прочитавши цю статтю, ви отримаєте дуже цінну інформацію, яка дозволить вам уникнути безлічі неприємних ситуацій, пов'язаних з наслідками розвитку карієсу, необхідності в дорогому лікуванні і, можливо, остаточної втрати зубів.

Причини розвитку карієсу

Можна впевнено сказати, що від самої людини в значній мірі залежить розвиток такої неприємної хвороби зубів, як карієс. Правильне, повноцінне харчування, здоровий спосіб життя, регулярний догляд за порожниною рота, виключення з раціону сахарози - ось деякі фактори, за допомогою яких можна суттєво знизити ймовірність появи карієсу або зменшити його розвиток. Природно існують і зовнішні фактори, вплинути на які людина не може через обставини, що склалися. Якщо рід діяльності має на увазі великі психологічні навантаження, проживання в несприятливих екологічних умовах, а також спадкова схильність - тут змінити що-небудь досить важко або взагалі неможливо. Слід враховувати і період внутрішньоутробного розвитку, коли відбувається закладка і формування зубів. Від матері залежить, наскільки її дитина буде схильний до карієсу в майбутньому. Таким чином, кожна людина, має розуміти, що профілактика розвитку карієсу досить серйозний захід, яким не можна нехтувати.

Заходи профілактики карієсу

Крім традиційного і загальновідомого догляду за порожниною рота, існує також цілий ряд профілактичних заходів, невідомих досить широкому колу людей. Відзначимо, що регулярне відвідування стоматолога дозволить отримати найбільш кваліфіковану інформацію про рекомендовані заходи профілактики. Виникнення карієсу відбувається в слідстві демінералізації твердих тканин зуба. Невелика пляма поступово збільшується і руйнує емаль, а в наслідку і дентин зуба. Звернення до стоматолога на ранній стадії буде безболісним, що не доставляє дискомфорту і менш дорогим. В даний час існують такі сучасні заходи профілактики карієсу, як герметизація фісур і фторування зубів.

Герметизація фісур

Дана профілактична міра дозволяє надійно захистити зубну емаль жувальних зубів. При герметизації або запечатування фісур на емаль наноситься тонка плівка, здатна забезпечити захист своїм шаром від карієсу

постійні зуби. Процедура є безболісною і проводиться за одне відвідування стоматологічного кабінету. Розпочатий процес утворення карієсу зупиняється, а зуби зберігаються здоровими і захищеними на кілька років.

Фторування зубів

Завдяки фторування зубів лаками і розчинами, що містять фтор, істотно сповільнюється процес розвитку карієсу. Фторування зубів може бути простим і глибоким. Просте фторування складається з 10 процедур. Спочатку з зубів знімаються зліпки, а отримані з них форми заповнюють фторсодержащим ліками і накладають на зуби. При глибокому фторування зубів спочатку знімають зубний камінь, а далі використовують запечатують препарати.

Відвідавши каталог профілактичних стоматологічних засобів нашого інтернет-магазину, ви зможете більш детально познайомитися з описом і призначенням спеціалізованих матеріалів. Багато препаратів розраховані не тільки на клінічне, але і на домашнє використання для профілактики карієсу.