Протейпер | ProTaper машинні Maillefer

Виробник: Maillefer

Виробник: Dentsply Maillefer 

Технічні характеристики:
В упаковці: 6 шт. обраного типу
Склад: ріжуча частина цих інструментів виготовлена з нікель – титанового сплаву.

Опис:
Протейпери – це унікальні надгнучкі нікель-титанові файли нового покоління, які дозволяють проводити якісне препарування важкопрохідних кореневих каналів, які погано піддаються традиційній інструментальній обробці. Незважаючи на те, що вони показані для застосування в особливо складних сильно кальцифікованих і вигнутих кореневих каналах, їх можна використовувати і в інших випадках.
Створення інструментів Протейпер ознаменувало нову епоху у стоматології.
Включаючи майже всі переваги нікель-титанових інструментів, протейпери мають ряд особливостей, які дають їм перевагу над іншими ендодонтичними інструментами.

Переваги:
Множинна конусність робочої частини інструменту. Це збільшує гнучкість протейперів;
Випукло-трикутний поперечний переріз. Випуклість збільшує міцність інструменту, а трикутна форма зменшує площу контакту протейпера зі стінками каналу, тим самим збільшуючи безпеку ендодонтичного втручання;
Кути, що змінюються, і кроки спіралей. Вони дозволяють протейперу ефективно витягувати "сміття", отже, зменшується ризик обтурації;
Прогресуюча конусність. У клінічному відношенні дана особливість протейперів з одного боку значно покращує гнучкість та ріжучу ефективність протейпера, водночас зменшуючи кількість підходів необхідних для проходження кореневого каналу та забезпечуючи велику безпеку в роботі;

Характеристика:
Система протейпер складається з 6 інструментів, які розподілені у двох групах, по три інструменти в кожній: формуючі (шейпери) та фінішні файли.

Формуючі файли
Як каже сама назва, цей клас протейперів використовується для надання кореневому каналу потрібної форми. До неї входять файли Sx, S1, S2.
Протейпер Sx
Протейпер Sx використовується як для обробки коротких кореневих каналів, так і надання потрібної форми коронкової частини довгих каналів.
Кінчик робочої частини даного інструменту має діаметр 0,19 мм, а діаметр основи становить 1,20 мм. Довжина протейпера Sx становить 19 мм, і в порівнянні з двома іншими шейперами Sx конусність вище. Слід зазначити, що конусність даного протейпера спочатку зростає від D1(035) до D9(19), а потім падає до .02.
Протейпери S1
Протейпер S1 призначений для препарування верхньої третини кореневого каналу. Інструмент доступний у розмірах 21мм та 25мм. Діаметр кінчика протейпера S1 становить 0.17мм, а конусність зростає протягом усієї робочої частини від .02 до .11.
Протейпери S2
Протейпери S2 призначені для препарування середньої третини кореневого каналу і, як і S1, має довжину 21мм і 25мм. Діаметр кінчика даного інструменту становить 0.20мм, а її конусність – 0.04, яка поступово збільшується та в ділянці D16 досягає 0.115.
Фінішні файли
Фінішери призначені для остаточного оформлення апікальної третини кореневого каналу, а також для вирівнювання та розширення середньої третини каналів. Вони, як і шейпери, включають 3 інструменти: F1, F2, F3.
Діаметр кінчика протейпера F1 становить 0,20 мм, F2 0,25, F3 0,30. Характерно, що всі 3 інструменти в проміжку D0-D3 мають фіксовану конусність (07, 08, 09% відповідно). Після D3, незважаючи на те, що діаметр інструменту продовжує збільшуватися, зменшується конусність до 0.055, завдяки чому збільшується гнучкість протейпера.